Lys Assia’ya veda

Lys Asia, Eurovision şarkı yarışmasını ilk kazanan sanatçıdır.(1956-İsviçre)

Bir rüyaydı onunla başlayan💌
bir sevdaydı gönüllere yazılan

Onu ilk gördüğümde kalbim yerinden çıkacakmış gibi olmuştu. Ona sarılmak ona dokunmak, onunla bir kaç söz edebilmek ne büyük bir onurdu. 💕 O da bu sevginin farkındaydı. Sıcak kalbiyle, mütevazi duruşuyla herkese açtı kollarını. Herkese sarıldı. Herkesle resimler çektirdi. Herkes onun için bir dost bir sevgiliydi. Herkesi ailesi gibi gördü .

Lys Asia ile bir kaç defa Eurovision şarkı yarışmalarında karşılaştım. Her defasına sanki çok özel bir dostunu görüyor gibi sarılıyordu bizlere..

onu her gördüğümde yanına gittim ve fotoğraf çekilerek sevgi, saygı ve heyecanımı paylaştım. Her defasında “Sizi çok seviyoruz “ demiştim.

Lys Asia, İsviçre adına yarıştığı “Refrain” adlı şarkıyla Eurovision tarihine altın harflerle yazılırken; Dün ölüm haberini öğrendik. Üzüntümü anlatacak kelime bulamazken, ne yazabilirim ki😔 Bir gün hepimiz anılara yazılacağız biliyorum.

Biliyorum ama yine de kaybetmeye teselli bulamıyorum
Eurovision, sevgidir. Aşk 💕 ve paylaşımdır. Lütfen sevgiye dostluğa destek olun. Eurovision’a Şarkılara sahip çıkın ve içinizdeki sevgiyi yaşatın.

Herkesin hayalini yaşaması dileğiyle. Hoşçakal Lys Asia. Seni hep anacağız ve yaşatacağız. Mekanın cennet olsun💐💐💐💐💐💐💐

 

Ali Durgut

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com