Pınar Ayhan’dan şok edici fotoğraf

Eurovision 2000 temsilcimiz Pınar Ayhan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için şok edici bir fotoğrafını paylaştı.
2015’te yayınladığı fotoğrafta, şiddet gören kadınlar adına farkındalık için makyaj yapan sanatçı; fotoğrafı yeniden paylaşınca ilk önce şok etkisi yarattı, daha sonra büyük destek gördü. İşte o paylaşım:2015 yılında, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” için bu paylaşımı yapmış ve erkeklere seslenmiştim. Bu sembolik (kurgu) fotoğraf pek çok tanışımın içini yakarken, bazılarının da canını sıkmış, fotoğrafı kaldırmamı istemişlerdi. Bugün birinin istediği gibi, görünmez olanın yok olacağını zannetmişlerdi. 

Bu defa kadınlara sesleniyorum;

Güçlü ol!
Sahip olduğun değerlerin kıymetini bil.
Bedenine, zihnine, ruhuna yapılan hiçbir saldırıya izin verme. Eş, patron, arkadaş….kimden olduğu farketmeksizin; şiddeti sıradanlaştırma. Şiddetin hayatının bir parçası olduğunu sanma.
Erkek ile eşit yaşam koşullarına sahip olmadıkça, ne evde ne de ülkede ilerleme ve huzurun var olamayacağını bil.
Kendi davanı savunurken, ülkenin ve dünyanın meselelerine duyarlı olmak için gereken eğitim, sağlık, özgürlük haklarına sahip çık.
Var olma haklarını elinden almaya kalkışanlara karşı diren.
Kadın ol!
İnsan ol!

Atam’ın dediği gibi:

“İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki; bu kütlenin bir parçasını ilerletelim; ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki; bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça, öteki kısmı göklere yükselebilsin?”

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com