SANDRA GADELIA’YLA RÖPORTAJ YAPTIK!

Eurovisiondream okuyucuları için 2020 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması’nda “You Are Not Alone” şarkısıyla komşu ülkemiz Gürcistan’ı temsil eden 10 yaşındaki Sandra Gadelia’yla röportaj yaptık. İyi okumalar.

 

İlk olarak, röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz. Gürcistan’ı Junior Eurovision’da temsil edeceğin için tebrik ederiz. Junior Eurovision’a katılmayı her zaman istemiş miydin?

Öncelikle, röportaj için çok teşekkür ederim. Ve tebrik için de teşekkür ederim. Bu benim hayalimdi ve Junior Eurovision katılımcılarından biri olduğum için çok mutluyum.

 

Kendini tanıtır mısın?

Ben Gürcistan’dan 10 yaşındaki Sandra Gadelia’yım. Müzik okuluna gidiyorum ve 6 yaşından beri şarkı söylüyorum.

 

Nasıl şarkı söylemeye başladın?

2-3 yaşında şarkı söylemeye başladım, konuşamıyorken bile. 🙂 Ve annem şarkı söylediğimi keşfetti.

 

En büyük ilham kaynağın nedir?

Benim en büyük ilham kaynağım benim güzel ailem.

 

Şarkın “You Are Not Alone” senin için ne anlama geliyor? Şarkını nasıl tarif edersin?

Şarkımı tüm kalbimle hissediyorum ve şarkım tüm dünyanın bugünkü durumuyla ilgili. Bakmamız gereken dünyamızla ilgili, ve birbirimizi sevmemiz gerekiyor.

 

Evde karantina zamanlarını nasıl geçirdin?

Karantina zamanımın çoğunu ders yaparak, kitap okuyarak geçirdim. Marry Poppings okumayı henüz bitirdim. Ayrıca tatlı kuzenimle oynamaktan boş zaman buldukça piyano çaldım.

 

 

Bildiğin gibi bu sene seçilen slogan “Move The World (Dünyayı Hareket Ettir)”. Bir çocuk olarak dünyayı hareket ettirmek için ne yapman gerektiğini düşünüyorsun?

Bence benim dünyayı hareket ettirme yeteneğim şarkı söylemek.

 

Gürcistan, seni seçtiğini Junior Eurovision çekimlerinden sonra açıkladı. Hazırlanmak için yeterince zamanın var mıydı?

Maalesef ki gerçekten çok az zaman kaldı ama hazırlanmak ve en iyi şekilde Gürcistan’ı temsil etmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.

 

29 Kasım’da yayınlanacak performansından ne beklemeliyiz?

Tüm sırları şimdi açığa çıkartmayacağım ama şunu söyleyebilirim ki performansımın güzel ve akılda kalıcı olacağına eminim.

 

Eurovision’ın yetişkin versiyonuyla ilgileniyor musun? Büyüdüğünde, şansın olduğunda Gürcistan’ı temsil eder misin?

Tüm ülkeyi temsil etmek büyük bir sorumluluk. Bundan dolayı bu görevle başa çıkmaya çalışacağım Junior Eurovision Şarkı Yarışma’sıyla. Ve yetişkin Eurovision’una katılımcı olmaya hakkım olunca kesinlikle Gürcistan’ı temsil ederim.

 

Favori Junior Eurovision ve Eurovision şarkıların nelerdir?

Favori JE ve Eurovision şarkılarım Carla’dan “Bim Bam Toi” ve Loreen’den “Euphoria”.

 

Türk destekçilerin için bir mesajım var mı?

Öncelikle, tüm Türk destekçilerime teşekkür etmek istiyorum. Gönderdiğiniz tüm mesajları okuyorum, sevginizi hissediyorum ve bu beni daha mutlu ediyor. Çok minnettarım.

“Tüm sevgili destekçilerimi seviyorum. Küçük kalbimle sana sevgi gönderiyorum.”

Instagram ve Facebook sayfalarımdan haberleri takip edin.

 

Ve daha fazla röportaj için hazır olun!

 

NASIL OYLARIM?

Oylama sistemi son 3 yılınkiyle aynı olup anket üzerinden ücretsiz oylamadır. Açılacak resmi oylama sistemiyle 2 kere (performanslar öncesi ve tüm performanslar bittikten sonra) oy verebilirsiniz. Bu iki oylama zamanında tek seferde 3 şarkıya oy kullanabilirsiniz. Türkiye yarışmaya katılmasa da paylaşılan linkten Türk hayranlar da oy kullanabilecekler. Yarışmanın sonucunu ise online oylama ve jüri oylaması beraber belirliyor.

Bu yıl gerçekleşecek Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması, 29 Kasım Pazar günü Türkiye saatiyle 19.00’de başlayacak. Yarışma Junior Eurovision Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Eurovision tarihinde ilk defa, COVID pandemisi sebebiyle daha önceden kaydedilmiş performanslar yarışacak.

 

 

ENGLISH VERSION OF THE INTERVIEW FOR OUR INTERNATIONAL FOLLOWERS

We interviewed 10-year old girl who represents Georgia at 2020 Junior Eurovision Song Constest with the song “You Are Not Alone”, Sandra Gadelia. Enjoy reading!

Firstly, thank you so much for accepting our interview request Sandra. Congratulations on representing Georgia at Junior Eurovision 2020! Have you always wanted to take part in Junior Eurovision?

First of all thank you so much for the interview. And for congratulations. It was my dream and I’m so happy I became one of the JE participants.

 

Could you introduce yourself?

I’m Sandra Gadelia, 10 y.o. from Georgia. I go to musical school and sing since I was 6.

 

How did you started singing?

I started singing since I was 2-3 y.o., even when I couldn’t speak. 🙂 And my mom discovered that i can sing.

 

Who is your biggest inspiration?

My biggest inspiration is my lovely family.

 

What does your song “You Are Not Alone” mean to you? How would you describe your song?

I feel my song with all my heart and it’s about today’s situation in whole world. It’s about our earth that we need to take care of it and we need to love each other.

 

How did you spend your quarantine times at home?

Most of time I spent quarantine time at home doing lessons, reading books. Just finished reading Marry Poppins. I was also playing piano when there was free time playing with my sweetest cousin.   

 

As you know, the selected slogan for this year is “Move The World”. What do you think you should do as a child to move the world?

In my opinion, my ability to move the world is singing.

 

Georgia announced that they chose you later than Junior Eurovision performance shootings. Did you have enough time to get ready?

Unfortunately, it has left really short time but i will do my best to get ready and represent Georgia in the best way.

 

What should we expect from your Junior Eurovision performance which will be released on 29th November?

I will not reveal all the secrets yet. But I can say for sure that it will be a beautiful and memorable performance.

 

Are you interested in the adult version of Eurovision? If you get a chance when you’re older, would you represent Malta someday?

It’s a great responsibility to represent the whole country. Therefore, I will firstly try  to cope with the task at the Junior Eurovision Song Contest. And when there is a chance to become a participant in the adult Eurovision, I would certainly like to represent Georgia at the adult ESC.

 

What are your favorite Junior Eurovision and Eurovision songs?

My fav JE and Eurovision songs are “Bim Bam Toi” by Carla and “Euphoria” by Loreen.

 

Do you have any message for your Turkish supporters?

First of all, I would like to thank all my Turkish supporters. I read all your messages you send me, feel your love and it makes me happier. I’m really thankful.

“Tüm sevgili destekçilerimi seviyorum. Küçük kalbimle sana sevgi gönderiyorum.” (I love all my supporters. I send you love with my little heart.)

Follow the new on my page on Instagram and Facebook.

 

And get ready for more!

 

HOW TO VOTE?

The voting system is the same as last 3 years’ free-voting system. You can vote twice -before the show and after the show-.  In one periot of voting time you can vote for 3 countries including your own country. No matter where you come from, you can still vote on the official voting screen. Both online voting and jury voting determine the outcome of the competition.

This year, Junior Eurovision Song Contest is on November 29th. It will be aired on the official Junior Eurovision Youtube channel at 17:00 CET. For the first time in Eurovision history, performances which are recorded before the show day will be competed.

 

Haber: Öykü

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com