SERTAB’TAN SENFONİK KONSER

    Sertab Erener Cumhuriyet’imizin 97.yılı etkinlikleri kapsamında İzmir’de İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde muhteşem bir konsere imza attı.

    Sertab Erener Cumhuriyet’in 97.yılı etkinliklerinde 29 Ekim akşamı İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda şef Artun Hoinic’in yönettiği İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde konser verdi.  Konserde Erener’e uzun zamandır birlikte çalıştığı usta piyanist Sabri Tuluğ Tırpan eşlik etti.  Konser başlangıcında İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı Tunç Soyer konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Sertab Erener’e çiçek takdim etti. Konserine “Belki De Dönerim” şarkısıyla başlayan sanatçı yeni ve eski şarkılarından oluşan repertuarla seyircilerin karşısına çıktı. Konser Koronavirüs (Covid 19) tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda seyircinin katılımıyla gerçekleşti. 29 Ekim coşkusuna evlerinden katılmak isteyenler için konser İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından ve İzmir Tube kanalından canlı yayınlandı.

   YAŞASIN CUMHURİYET!

   Şarkısının bitiminde İzmirlileri selamlayan Sertab Erener “Olağanüstü gecede hep birlikteyiz. Ve insanoğlunun bu geçtiği süreçte yan yana olmak, birlikte hala müzik yapıyor olmak olağanüstü bir duygu, bir mucize gibi. Hepinize ve bizi buraya getiren Cumhuriyet Bayramı’na. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür çocuklar, nesiller yaşatacak. Yaşasın Cumhuriyet!” dedi.

   Konserine yeni albümü ‘Ben Yaşarım’dan “Aç Sesini” ile devam eden Erener İncelikler Yüzünden, Masal, Sade gibi sevilen şarkılarını seslendirerek dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Şarkı aralarında seyircilerle sohbet etmeyi ihmal etmeyen usta sanatçı pandemiden dolayı konserlerde sevenleriyle buluşamadığını “Albüm yapılınca, şarkıları hep birlikte söylüyoruz, ama bu yıl olmadı. Pas geçiyorum. Önümüzdeki yıla buluşacağız.” diyerek hayranlarına olan özlemini dile getirdi. Olsun şarkısını seslendirerek konserini tamamlayan Erener dakikalarca alkışlandı. Seyircilerin yoğun alkışları ve “bir daha” sloganlarıyla bis yapan usta sanatçı Lâ’l ve Aç Sesini şarkılarını seslendirdi. Sertab Erener sevilen şarkıları ve sahne performansıyla izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Not: 30 Ekim’de İzmir’de meydana gelen deprem ve yitirdiğimiz canlar olması nedeniyle haberi bugün yayınladık.

HABER: PIRIL SONER

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com