Böyle biteviye sevgi ; Eurovision

Biteviye kelimesini İlk kez 1986 yılında Grup Klips ve Onların parçaları Halley’de duymuş, ve o yıllarda ilkokul öğrencisi olarak içimdeki araştırma isteği ile kelime anlamını öğrenmeye çalışmıştım. Sözlükte bu kelimenin karşısında yine yabancı kökenli mütemadiyen kelimesi duruyordu. Evet sürekli olarak anlamında da kullanılan mütemadiyen benim Eurovision tutkumun da başlangıcını oluşturuyordu.

Kendi adıma yarışmayı izlemeye başlamam 1984 yılına rastlıyor. George ORWELLîn ünlü eserine adını veren 1984 yılı müzik piyasasına onlarca büyük ismin katıldığı, ilk albümlerin piyasaya sürüldüğü bir yıldı.

Ve ben de müziğe sıfır yeteneği olan küçük bir çocuk olarak bu bana çok büyük gelen alemin içerisinde yer alma isteğimi kendimce farklı bir yol olarak da gördüğüm eurovision şarkı yarışmasına tutularak başladım.

Evet kısaca Eurovision maceram 5 mayıs 1984 ‘te başladı!ilkokula yeni başlamış küçük Yaman belki de damarlarında, yaşadığı tüm hayatı bayınca dolaşmaya başlayacak olan eurovision tutkusunu o yıl ilk kez yaşadı! Arif SAĞ’ın sazıyla eşlik ettiği Beş yıl önce On yıl sonra grubu tarafından Türkiye finallerinde seslendirilen ancak sonra yaşanan sorunlarla Arif SAĞ’ın Lüksemburg’a gitmediği yıl olarak hatırlarda kalan Halay, yarışmada birkaç yıllık eurovision tecrübesi olan ülkemizin en yüksek puanla (37 puan) döndüğü yıl/şarkı olmuştu!

İşte o yıl, 35 yıldır devam eden ve bir 35 yıl daha devam etmesini umduğum ateşin yandığı yıl idi!

Kah yerinde , kah evimin koltuğunda , kah arkadaşlarla kafelerde düzenlenen amatör eurovision etkinlikleri ile geçen 35 yılın sonunda Eurovisiondream adresine 2019 yılı içinde iştirak etmem bu tutku kapsamında yaptığım en güzel şey oldu belki de!

Umarım yazdıklarımla, anlattıklarımla yeni jenerasyonlardan tapteze neferler kazanmaya vesile olurum!

Bu kapsamda bana kapılarını açan başta Ali DURGUT olmak üzere tüm Eurovisiondream ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve yeni yazılarda görüşmek üzere diyorum!

Yaman Y. , Hukukçu, İstanbul, 42

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com