ANDORRA EUROVİSİON’A DÖNECEK Mİ?

Andorra, Eurovision’da en son 2009’da yer aldı ve o yıldan beri mali zorluklardan dolayı yarışmada yer almıyor. Yayıncı kuruluş RTVA’nın Andorra’nın Eurovision 2021’de yer almayacağını resmen onaylaması Eurovision hayranlarında şaşkınlık ve hayal kırıklığı yarattı. Çünkü geçtiğimiz kasım ayında Andorra hükümeti, Eurovision’a dönülmesi için yayıncı kuruluşa gerekli bütçenin verilmesi konusunda istekli olduklarını belirten bir açıklama yapmıştı.

Tüm bu gelişmelere rağmen, Andorra’nın Eurovision’a dönmesi konusunda istekli ve umutlu birisi var. Bu isim, Andorra’yı Eurovision 2009’da temsil eden Susanne Georgi. #MyFight ve #WeCanDoThisAndorra mottoları ile Susanne Georgi, Andorra’yı Eurovision’a geri getirmek için fon sağladığını iddia ediyor.

Susanne Georgi’nin geçtiğimiz ekim ayındaki açıklamasına göre, Georgi önerisini cumhurbaşkanı Xavier Espot ve RTVA direktörü Xavier Mujal’e sundu ve bir yanıt bekliyor ve ”şimdilik bana evet veya hayır diyemeyeceklerini söylüyorlar” diye ekliyor. Susanne Georgi ARA Andorra’ya yaptığı açıklamada, ismini açıklamadığı büyük ve önemli bir  Avrupa ülkesinin Andorra’nın yarışmaya dönüşünü finanse etme konusunda istekli olduğunu söylüyor ve kendileri gibi bir mikro devlet olan San Marino’yu örnek göstererek San Marino’nun da yabancı sponsorların partnerliğinde yarışmaya katıldığını belirtiyor.

Susanne Georgi yalnız değil

Tıpkı Susanne gibi, geçmiş Andorralı Eurovision temsilcileri de bu fikre oldukça hevesli. Eurovision 2007 punk-pop grubu Anonymous’un lideri Nick Gain, bugünün yarı final jüri ve televoting sisteminin Andorra’nın final şansını artıracağını söylüyor.

  • Andorra Eurovision’da finale kalma başarısı gösteremeyen tek ülkedir.

 

Kaynak: Wiwibloggs

Çeviri ve Derleme: Ece Kuzu

 

 

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com