İnternetin karanlık yüzünde EUROVİSİON

Hayatımızın hemen hemen her yerinde Eurovision büyük bir yer kaplıyor internet ağlarında dahi. Arama motoruna Eurovision yazınca karşımıza buz dağın sadece görülen kısmı çıkmaktadır. Peki görünmeyen kısmı için ne yapmamız gerek. Ben sizler için görünmeyen kısmını inceledim. Anlatacağım…!

Merak edip incelemek istiyen arkadaşlarda Dark Web kullanabilir.

Peki Dark Web Nedir ?

Bir diğer adı Deep Web olan, gizemli, derin internet, sınırsız erişim sağlanabilen, yasal olmayan birçok konuda farklı insanlar tanıyabileceğiniz internet kullanımı Dark Web olarak ifade ediliyor. Son günlerde kulaktan kulağa dolaşmaya başlayan, hem korkutucu hem de ilgi çekici olan bir sistem herkes tarafından merak edilmeye devam ediyor. Bu sisteme giriş yaptığınız an büyük bir örümcek ağında kaybolmanız muhtemel. İçinde herşeyi bulabilirsiniz ve kesinlik ile 23 ülkede yasaktır bu sistem.

Dark Web Kullanıcıya Neler Sunar?

Dark web kullanıcıya sınırsız bilgi edinme ve yasa dışı tüm kaynaklara ulaşma imkânı sunmaktadır. Bunun için evlerimizde kullandığımız gerek masaüstü gerekse taşınabilir bilgisayarların kapasiteleri yeterli olmamaktadır. Daha derine inmek isteyenler çok daha fazla özelliğe sahip cihazları bulunan kişilerden oluşmaktadır.
Bu cihazlarda yer alan programlar sayesinde kullanıcı internetin görünen yüzünün arkasında gizli kalmış olan tüm yasadışı gerçekleştirilen olaylara ve kişilere erişebilir durumda oluyor.

Dark Web Girişi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilgisayarınızın kapasitenin yeterli olması halinde “tor browser” tarayıcısını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor.

Bu tarayıcıyı kullandığınızda normal şartlarda kullandığınız için internet gibi domain ve url kullanmanıza gerek kalmıyor. İnternetin derinliklerinde “.onion” uzantılı urller ile sıklıkla karşılaşmanız mümkündür. Bu bölüm dark web in ilk girişidir. Daha fazlasına erişmek için “hidden wiki” ye girmeniz gerekmektedir. Buraya geldiğinizde iyi bir ingilizce bilgisine sahip olmanız halinde komut ve yönlendirmeleri anlayabilir ve işlem yapabilirsiniz.

Gelelim şimdi Dark Web’te Eurovision’a

İlk girdiğimde direk Eurovision Hakkında Araştırmalar yapmaya başladım. Karşıma çıkanlara inamayacaksınız. Okuduğum şeyler beni şoke etti. Allah’ım el altından o kadar para dönüyor ki bunların hepsinin tamamının şike parası olması. Ve dahası. Kazanacak ülkenin 1 yıl önceden belirlenmeside cabası.

Hepimiz İsveç’e çok kızıyoruz lakin helal olsun adamlara en azından adamlar el altından yapmıyor. Danimarka’nın yaptığı gibi el altı birincilik için milyar dolarlar harcamıyor.

Sadece bu kadar değil. Temsilcilerin hiç yayınlanmayan videoları açıklamalarınıda gördüm. Bazıları çok sevimli idi bazılarını anlamadım bile. Sabahlara kadar içio bayılan temsilci mi ararsın. Neler neler.

Bence sizlerde tüm bunlar için Dark Web’e girip bir bakmalısınız. Şunu unutmayın Dark Web’ten hiç bir videoyu çıkaramıyorsunuz. Yada Dar Web içinde kopyala yapıştır yapamıyorsunuz.

Enes Savaş Şardağ : EurovisionDream // Infe Turkey Editörü

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com